Tişört alırken nelere dikkat etmeli?

(9.8.2017)

Tişörtler her mevsim kullanılsa da özellikle yaz mevsiminin vazgeçilmez kıyafetleri arasında yeri almaktadır. Aslında mevsimsel olarak geçiş mevsimlerinde de kullanımı kolay olacağı gibi yazın ise tamamen çeşit çeşit, renk renk, model model gardırobumuzda yer almaktadır.

Tişörtler zevke ve modele göre çeşitli gösterse de kimse için tamamen bir stil unsurudur. Günlük giyimin önemli bir parçası geçiş mevsimlerinde tişört üzerine bir hırka veya ince bir mont ile kararsız havaların en güzel çözüm formülü ya da bir erkek için günlük bir tişörtün üstüne giydiği ceket anında şık bir havaya girebiliyor peki bu tişörtleri ne şekilde ve nasıl kullanmalıyız.

Alışveriş yaparken ilk önce günlük bir kullanım için mi yoksa şık detaylar mı arıyoruz? Asıl ona karar vermek işimizi kolaylaştırır birkaç detay unsuru tişört seçiminde oldukça önemli. 
 

Baskı: Orjinal penye ve lacost kumaş üzerini, şık tasarımlar kaliteli ve orjinal marka boyalarla canlı renklere sahip olmalı

Dikiş: Aldığımız hemen hemen her üründe olduğu gibi tişörtlerde de dikişler oldukça önemli. Yıkadıkça atma olmamalı ya da muntazam şekilde dikildiğini dikkat edilmeli; çünkü yeteri kadar özen gösterilmeyen dikişler, basit, kalitesiz ve sıradan bir görülme riskine neden olacak.

Yaka: Yaka seçimine gelince erkekler ve kadınlar için gömlek şeklindeki yakalar daha klasik görünmenize sebep olacaktır. Resmi günler için de, iş hayatında da bu şekildeki bir tercih doğru karardır fakat kilo sorunu olan insanların yakayı seçerken çok dar olmasına ve hatta düğme var ise kullanmasa dahi düğmelerin iliklenmesi önemlidir. Özellikle gençler arasından daha salaş bir görünüm elde etmek için geniş yakalar tercih ediliyor. Açıkçası bu oldukça özgür, stil ve spor bir görünüme sahip oluyor. Sıcak yaz günleri için doğru bir tercih diyebiliriz.

Kumaş: Bir önemli konu ise seçtiğimiz tişörtün kumaşı yani dokusu. Yaz günlerinde polyester ürünlerden mümkün olduğunca uzak durulmalı çünkü tenin nefes almasını engelleyerek terlemeye, kokuya sebep olmaktadır. Tavsiye edeceğimiz en iyi şey pamuk dokusunun olması. Uzmanlar içinde en sağlıklısı bu olduğu vurgulanıyor.

Beden seçimi: Çoğu modele göre değişiklik gösterse de hemen hemen çoğu markada kalıplarda farklılık da olsa kişi kesinlikle önce bedenini bilmeli ve ona göre tercih yapmalı. Bedenimizin yanlış yerinde biten tişörtler bizi orantısız bir görünüme neden olacaktır. Özellikle kilo problemi yaşayanların buna bir tık daha dikkat etmesi gerekiyor. İçinde rahat hareket edebileceği, göbeğin tamamını kapatan, kolları sıkmayan, bayanlar için çamaşırı belli etmeyen tarz tişört seçmesini tavsiye ederim.