Whatsapp
Ara
Blog
Tişörtler Hakkında 10 İlginç Bilgi
Tişörtler Hakkında 10 İlginç Bilgi
Tişörtler Hakkında 10 İlginç Bilgi
EKLENME TARİHİ 28 Kasım 2017

1 . Dünyadaki en büyük tişört oluşturulmasındaki rekor Katar' ın elindedir. Katar Petrol Şirketi, 72.2m uzunluğunda 48.7m genişliğinde, 6 ton ağırlığa sahip olan ve 3.516.25 metrekarelik bir tişört oluşturmak için büyük miktarda para ödedi.

 

2 . Aynı anda giyilen en çok sayıda Tişört Sri Lanka'dan Sanath Bandara'da kaydedilerek Guinness Dünya Rekorlar kitabına girmiştir . Bu sayı 257'dir.

3. Günlük hayatımızda olarak Tişört kelimesini kullanıyoruz. Peki ilk kez nerede kullanılmaya başlandı? 100 yıl önce "tişört" sözcüğü ilk kez Merriam-Webster sözlüğünde yer almıştır.

4 . Dünyada ilk promosyon tişörtü 1939'da "The Wizard of Oz" filmi için üretildi.


5. İnanmayacaksınız ama 1950 yılına kadar tişörtler popüler değildi. Hollywood da Marlon Brando ve James Dean filmlerde tişört giymeye başlayınca popüler olmuştur.


6 . İlk ıslak tişört yarışması 1940 yılında İspanyada yapılmış ve erkekler için daha eğlenceli olduğu bir gerçektir.


7 . Dünyanın en pahalı tişörtü Fransız bir lüks giyim firması olan Hermes tarafından timsah derisinden üretilmektedir. Tişörtün fiyatı 91.500 dolardır.


8 . Tişörtlerin çoğunluğu pamuklu kumaşdandır. Pamuk kendi ağırlığının 20 katı su emer.


9 . Tişörtler geri dönüşümlü pamuktan üretilmektedir. Bu tişörtler geri dönüştürerek beş milyar tonun üzerinde atık maddenin her sene çöpe gitmesini engeller.  

 


10. Rakamlar tişörtü çok sevdiğimizi gösteriyor. Amerikaların yaklaşık %62 si dolaplarında 10 adetten fazla tişört olduğunu iddia etmektedir. Buda kabaca 1.5 milyar tişört demektir.

Tişört Getir sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close